Co by bylo, kdyby…

Také máte někdy problém s rozhodováním? Třeba vybrat si zmrzlinu, když je ve stánku dvacet nádherně ozdobených druhů a všechny lákají k ochutnání? Nebo si vybíráte boty, tričko, pro něco se rozhodnete a potom to ve vás hlodá, jestli jste si neměli koupit raději to druhé…?!

A to jsou jen maličkosti! Co potom všechna ta životní rozhodnutí, jakou vystudovat školu, jakého zvolit partnera, kolik budeme mít dětí, kde budeme bydlet…. A tak můžeme pokračovat do nekonečna.

Říkáte si někdy, co by bylo, kdyby…?!

Posadili byste se do hlediště a na plátno by se začal promítat film. Konečně byste viděli, jak by váš život ubíhal, kdybyste se tenkrát rozhodli jinak. A nebo ještě lépe, promítli by vám různé varianty budoucnosti. Co se stane, když některou zvolíte?!

Jenže těch možností je nekonečně mnoho, protože proces volby podstupujeme během dne každou chvíli. Šílená představa…!

Říkám sama sobě: „A dost!“ Život není film. Naštěstí. Stejně bych asi neuměla posoudit, zda jsem vybrala to nejlepší řešení. Krátkodobě třeba ano, ale pro celý život?

Na internetu koluje příběh, který už jste možná četli. A jestli ne, tak stojí za to se o něj podělit.


Mudrcově rodině se zaběhl jediný kůň. Všichni z vesnice jej litovali, ale on sám pravil: “Nikdy nevíte, co je dobré a co je špatné”. A skutečně. Brzy se kůň vrátil a přivedl s sebou i kobylu. Tak všichni mudrcovi blahopřáli. Ale ten opět pravil: “Nikdy nevíte, co je dobré a co je špatné”. Tak nejen mudrc, ale i mudrcův syn mohl jezdit na koni. Kobyla byla ale divoká a mudrcův syn nezkušený a tak spadl a zlomil si nohu. Opět je všichni litovali, ale mudrc opět pravil: “Nikdy nevíte, co je dobré a co je špatné”. A skutečně, přišli verbíři a vzali všechny zdravé mladíky z vesnice do války.


Tento příběh je nekonečný a každému z nás jej píše život sám. Opravdu nikdy nevíme co je dobré a co je špatné. Mnohdy se zbytečně rmoutíme nad ztrátou, ale také se mnohdy předčasně radujeme ze zisku.

Život chce pro nás to nejlepší

Věřím, že život chce pro nás to nejlepší a někam nás vede. Máme tady na zemi svůj úkol a když „sejdeme z cesty“, uštědří nám nějakou tu lekci, abychom se vzpamatovali a zkusili nabrat správný směr. Kdykoliv se nám přihodí něco špatného, můžeme to brát jako jako neštěstí. A nebo taky jako výzvu, ukazatel, který nás může posunout v životě někam dál a získat potřebný nadhled.

Můžeme se nad různými neúspěchy a nezdary rmoutit a nebo si říct, že jsme zase o zkušenost bohatší a životu za to poděkovat. Jen na nás záleží, zda budeme mít ve své mysli smetiště nebo rozkvetlou zahradu.

Když zhodnotím svůj život, vše mi do sebe krásně zapadá. Úspěchy i neúspěchy, slzy i smích, lítost, odhodlání. Přesně podle hesla: „Co tě nezabije, to tě posílí!“ Náhody neexistují a vše má nějaký smysl a účel.

A co vy, chtěli byste znát svou budoucnost? Nebo to raději necháte na životě? On přece ví, co dělá…

 

 

Renata Slavíková
„Jsem průvodkyně nástrahami rodinného a školního života. Pomáhám rodičům školáků a studentů nahlédnout do dětské duše, aby mohli pochopit „PROČ“  a najít cestu „JAK“ …    Jsem také autorkou e-booků "Velká kniha pro rodiče - Teenager", "Jak (ne)mluvit s teenagery, aby nás brali...", "Proč tresty nefungují aneb Tajemství výchovy teenagerů", "Proč se dětem ve škole nedaří? aneb I Albert Einstein měl poruchu učení!" Můj příběh si můžete přečíst tady >>               

Pomoc můžete hledat tady nebo v článcích na blogu.

Pětadvacítka pro rodiče (nejen) teenagerů

aneb

Malé rady s velkými účinky

Jak vycházet se sými teenagery? „Pětadvacítka“ je povolený minitahák, kde jsou pro rodiče sepsané malé rady s velkými účinky. Máte rádi AHA momenty? Tak si  zdarma stáhněte svou Pětadvacítku:)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.