Velká kniha pro rodiče: 

TEENAGER

Zvu vás na cestu do hlubin teenagerovy duše. Když pochopíme, PROČ  se některé věci dějou, snadněji najdeme cestu, JAK na ně reagovat.

Bez toho, aniž by se obě strany cítily nepochopené a frustrované. 

 • E-book určený pro všechny mámy a táty hledající inspiraci, jak obstát v úloze rodiče teenagera se ctí a bez zbytečných nervů.
 • Jak vytěžit maximum z tohoto období pro skvělé vztahy s našimi dětmi v budoucnosti.
 • Aby rodiče nemuseli později litovat: "Kdybychom to věděli dříve, tak..."

Jako rodiče se můžeme cítit různě.

Vyděšeně, beznadějně...

To když je náš teenager úzkostný nebo depresivní a my mu chceme pomoci. Ale čím to, že každá naše snaha o povzbuzení situaci ještě zhoršuje?

Rozlobeně, frustrovaně...

To když se naše sladké dítko změnilo k nepoznání. Je drzé, nedodržuje žádná pravidla, je líné a ignoruje nás. A my křičíme, vyhrožujeme, trestáme.  A čím více ho takto "vychováváme", tím více rebeluje.

V pohodě

Rozumíme si a vycházíme spolu bez větších problémů.

Možná jste si už všimli, že se při výchově dospívajících dětí změnila pravidla hry.

praktiky a triky, které nám ve výchově fungovaly ještě nedávno, už nefungují.

Zkusme si ve fantazii představit budoucnost o pár let později.

Asi se nám nebude líbit obraz unaveného rodiče, kterého opouští sotva dospělý potomek. Chce pryč z domu, a to co nejdříve. Nebaví ho už poslouchat to věčné napomínání a křik.

Vztah je na bodu mrazu. Každý další pokus o komunikaci končí hádkou a výčitkami.  Ale proč? Vždyť se ho rodič snažil vychovat nejlépe, jak uměl...

Je třeba říct, že za to vlastně nemůže. Je to proto, že být rodičem a vychovávat, ho nikdo neučil. Pokračuje ve vzorcích chování, které se dědí z generace na generaci.

Nanejvýš se podle moderní doby tyto chyby trochu poopraví a jede se dál.

A tak stále klasicky trestá, přestože se tresty míjí účinkem. Přikazuje, zakazuje, vyhrožuje...

„Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky.
Ta nejčistší forma šílenství je nechat všechno při starém a doufat, že se něco změní."

Albert Einstein

Raději se vraťme do současnosti. Naštěstí ještě není pozdě. Jako rodiče nejsme bezmocní, všechno je v našich rukou. Naše rodiny můžou fungovat jako sehraný tým a vztahy v nich můžou být založené na vzájemném respektu, důvěře a spolupráci. To není sci-fi.

Co kdyby vám někdo vysvětlil, jak reagovat na emoce svých dětí tak, aby vás brali jako partnera, kterému se dá opakovaně svěřovat?

Co kdyby vám někdo pomohl porozumět tomu, proč se teenageři chovají právě určitým způsobem. A zároveň ukázal cestu, jak z nich vychovat skvělé lidi, kteří jsou samostatní a zodpovědní.

Co kdyby vám někdo napověděl, jak můžete reagovat v konkrétních situacích tak, aby z toho nebyla další zbytečná hádka.

Není to až tak složité, když víte, jak na to.

Stačí postupně změnit svůj přístup.

Ráda vás provedu přes most, který vede z dětství do dospělosti.

Dlouhá léta jsem pracovala s mládeží v rámci  volnočasových aktivit a životní oklikou  jsem se k práci s dětmi zase vrátila.

Mám dvě dospívající dcery a pracuji ve školství, teenageři mě tak denně obklopují ze všech stran 🙂 Mám praxí vyzkoušeno, co ve vztahu k nim funguje, a co se míjí účinkem.

Jedno zůstává stále stejné. Ať jsou citliví a křehcí, anebo ať dělají na své okolí velká ramena a hrají  si na "tvrďáky", ve svém nitru touží všichni po tom samém. 

 • Chtějí pochopení
 • Aby je měl někdo rád
 • Touží po respektu a uznání

Představuji vám Velkou knihu pro rodiče teenagerů, vašeho průvodce a rádce na cestě do teenagerovy duše.

Co se v e-booku dozvíte a naučíte:

Rodinka Procházkových

Představím vám rodinu Procházkových a seznámíte se s jejich příběhem.

Jak to vidí...

Náhlednete na období dospívání očima rodičů i teenagerů.

Cesta do hlubin teenagerovy duše

Dozvíte se, jaké prožívají emoce, jak uvažují, jak důležitý je pro ně vzhled, rodina a vrstevníci.

Jak (ne)mluvit s teenagery

Jak s teenagerem mluvit, aby vás poslouchal, a jak mu naslouchat, aby s vámi mluvil.

Jak je to s tresty

Dostanete nový pohled na tresty a objevíte, proč nefungují a jak to dělat jinak.

Rady a doporučení

Spoustu AHA momentů.

Představte si, jaké by to bylo, kdyby... 

 • Kdyby ubylo hádek a napětí.
 • Většina rozhovorů by proběhla v atmosféře parťáctví a porozumění.
 • Váš teenager by se uměl rozhodovat sám a nezapomínal u toho na morálku.
 • Bez problémů byste se dohodli na spolupráci.
Já jsem OK, ty jsi OK...

Nechcete být přece ten zavrhovaný a nic nechápající rodič, jinak byste nečetli tuto stránku.

Také chcete být pro své dítě parťák, opora a zázemí.

Takové zázemí, které nesoudí, nekritizuje, neponižuje, ale pochopí a pofouká bolístky. A potom  zase jemnou a citlivou rukou vede svého teenagera k samostatnosti a zodpovědnosti.

Jde to

Někdy stačí tak málo! Opustit své zažité stereotypy a podívat se na všechno novýma očima. Krůček za krůčkem začít se změnami a výsledky se určitě dostaví. Někde dříve, někde později.

Cena e-booku je 450 Kč. Najdete v něm přes devadesát stran informací a rad. Je trochu ntradiční,  a navíc hravý.

Možná si říkáte, že tyto informace najdete i jinde, a na internetu třeba i zdarma.

Ano, najdete. Můžete si prostudovat knihy o vývojové psychologii, o způsobech komunikace, o mozku teenagera z pohledu neurologa, o sociologii...

Anebo se vám nechce číst stovky stran a rádi byste měli před sebou souhrn těch nejpodstatnějších informací, které použijete v každodenním životě. Vše ověřeno praxí.

450 Kč může být cena večeře v pizzerii pro dva. Denně utrácíme peníze za věci, které jsou pomíjivé a naši situaci nezlepší. Pokud ale investujeme čas a energii do vztahů, můžeme zlepšit  život svůj i celé rodiny na dlouhé roky.

Dobré vztahy mají hodnotu k nezaplacení.

Je to pro vás taková vysoká škola rodičovství. Předpokladem ke studiu není předchozí dosažené vzdělání, ale přirozená inteligence, intuice, empatie a opravdová snaha o změnu.

 • Máte obavu, že se nedozvíte nic nového?
  I to se může stát, i když zajímavostí a postřehů je tady opravdu hodně. Záleží mi ale na tom, abyste byli spokojeni, takže máte 30denní garanci vrácení peněz.
 • Jak dlouho potrvá, než nastanou viditelné změny?
  Tak to je otázka, na kterou neexistuje žádná konkrétní odpověď. Někde to může být jen pár dnů, jestliže vztahy nejsou nijak zvlášť narušené. Rodina chce jen něco doladit nebo vylepšit jako prevenci 🙂 Jinde to může trvat i týdny nebo měsíce, pokud vztahy moc nefungovaly už dříve. Jedno je jisté. I malé kroky vedou postupně ke změnám. Horší je nedělat nic a čekat, že se mávnutím kouzelného proutku něco změní. Bohužel, nežijeme v pohádce.
 • Je tento e-book pro mě, i když mám dítě ještě malé?
  Určitě. A je to dokonce lepší. Kdo je připraven, není zaskočen a čas plyne neuvěřitelně rychle. Mnohé rady a tipy se dají uplatnit už jako prevence, a to je vždy jednodušší než náprava. V některých rodinách je období dospívání bojem o moc. Jak se z e-booku dozvíte, kde se nenastolí boj o moc, nemusí nastat ani pubertální revolta.

K e-booku navíc dostanete dárek, který samostatně nepořídíte.

BONUS #1: Kartičky k vytištění

Obsahují v heslech rady a tipy z e-booku. Stačí jen vytisknout, rozstříhat a začít používat. Na volné kartičky si můžete sami dopsat své myšlenky a předsevzetí 🙂

BONUS #2: Tahák - přijatelné a nepřijatelné způsoby komunikace

Jediný tahák, který má být dobře viditelný 🙂

BONUS #3: Myslím na to, že...

Opět možnost pro rodiče dát si na viditelné místo rady nebo postřehy, které vás oslovily, a kterými se chcete řídit:  "Mám dělat, nemám dělat, je dobré dělat..."

A názory prvních čtenářů

"Celý život jsem velice ráda četla a pokud mne kniha strhla svým obsahem, nemohla jsem od ní odtrhnout oči. Stejný pocit a velikou radost jsem měla při čtení e-booku o teenagerech. Proč radost? Protože se našel člověk, který tento problém odlehčil humorem. Jednoduše nám rodičům odhaluje cestu ke šťastným vztahům, které jsou pro život tak důležité. Věřím, že v příběhu knižní rodinky Procházkových najdete inspiraci i vy, a že si po přečtení tohoto průvodce pro rodiče mnozí oddechnete a budete se více smát. Moc se těším na další knihy a články od Renči."
Monika Koprovskáskvělá máma a asistentka pedagoga
"Renatkin eBook je naozajstná perla pre rodičov dospievajúcich detí! Pripomeniete si vďaka nemu dôležité princípy komunikácie s puberťákmi, aj obecne. Uvedomíte si, ako veľmi niektoré Vaše výroky lezú teenagerom na nervy. Stanete sa súčasťou zaujímavého príbehu, ktorý môže mať blahodárne účinky pre Vašu rozpoltenú domácnosť. Bodaj by sa mojej mamke dostal tento eBook do rúk v dobe, keď som dospievala! Mohla by to zvládnuť s väčším kľudom a pochopením:) Želám pevné nervy všetkým rodičom puberťákov! Nemáte to ľahké! Verte, že s Renatkinou pomocou to zvládnete oveľa lahšie."
Katarína Miškovičová, krotiteľka depiekwww.katkamiskovicova.sk
"Reni, škoda, že jsi něco takového nesepsala už dříve. Rodič si až zpětně uvědomí, že některé situace šly řešit jinak a proč se naše úsilí někdy míjí účinem. Zbytečně opakujeme chyby a zažité postupy našich rodičů a učitelů, které ale nefungovaly ani za nás. Všechno s nejlepšími úmysly. A podívejme, cesta z kruhu existuje! Stačí se jen "hecnut" a začít se změnami u sebe. A protože všechny ty informace o komunikaci neplatí jen na teenagery, ale obecně pro mezilidské vztahy, je toto čtení užitečné v podstatě pro každého, kdo má rád harmonii, pohodu a vstřícnost mezi lidmi. Díky."
Anna Kostilnikováskvělá máma a moje nejlepší sestra na světě 🙂
"Už název mi říkal, že to nebude obyčejná kniha, jakých najdete na internetu spoustu. A nezklamala. Našla jsem v ní nejen vysvětlení, proč se někdy "puboši" chovají tak jak se chovají, ale mnohem víc si cením konkrétních tipů, jak reagovat v různých situacích. Pokud hledáte cestu, jak porozumět svým dětem v tomto nelehkém období, rozhodně doporučuji. Stojí za to."
Pavlína Chocováprůvodkyně na cestě Labyrintem emocí, www.pavlinachocova.cz

Právě teď máte příležitost změnit vaši budoucnost.

Dobré věci se neodkládají na někdy (což většinou znamená nikdy).

Čím dříve nastartujete změny, tím dříve se dostaví výsledek.

Škoda každého dne prožitého v napětí, nedorozumění nebo křiku.  

Můžete získat průvodce a rádce v jednom.

Jak s tím vším naložíte, už je jenom na vás.